zapati

Kde nás najdete?

V Mostě v ulici Karla Marxe č.p. 798 (bývalá mateřská škola).
popis cesty »»»

objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most
objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most

Strolleringové Závody kočárků ve sportovní chůzi 2018

ZK baner
Rodina offline-zapojujeme se
V 15 hodin odstartovaly na 37 místech po celé ČR Strolleringové® závody kočárků. Výjimkou nebyl ani Most, kde jsme již třetím rokem pořádali tyto závody v parku Šibeník, a to za pomoci dalších mosteckých neziskových aj. organizací, s podporou města Most a mnoha sponzorů. Záštitu již tradičně převzal primátor Mostu Mgr. Jan Paparega.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program, který začínal spolu s registrací závodníků již o hodinu dříve a poskytoval mnoho zajímavých aktivit nejen závodníkům. Celou akci vtipně moderoval Tomáš Smrž, nad správnou chůzí bděla trojice lektorek strolleringu v čele s Karin Seifertovou, na bezpečnost u přechodu i při samotných závodech dohlížela mostecká Městská policie. Doprovodný program zajišťovali kolegové z koordinační skupiny Prorodinné a volnočasové aktivity Komunitního plánování města Mostu, Český červený kříž, Klub národnostních menšin, 15. ZŠ Most, Nedoklubko, Pomoc z přírody, Tým silniční bezpečnosti, VZP, CC internet, Jezdecká stáj Splněný sen, Rádio Blaník a naši přátelé - kolegové. Stupně vítězů zapůjčila sportovní hala Most. Ozvučení a podium zajistila firma Tymos. Všem moc děkujeme za spolupráci.

Dárky registrovaným závodníkům, krásné ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích, hlavní cenu - kočárek, bohatou strollbolu a balonky s heliem dodali ochotní sponzoři, kterým taktéž moc děkujeme (KIK, SIAD Czech, Kočárky Beruška, Česká hračka, Dětská certifikovaná obuv Žirafa, VZP, Dráček, Pastelka, Strollering Most, Foto Tereza Pecháčková, Superpotravina.cz, Pomoc z přírody, Jezdecká stáj Splněný sen, Voda Fromin, Rakytníček aj. - viz loga níže).

Po úvodním slovu moderátora - Tomáše Smrže a koordinátorky MC Barborka - Ilony Radicsové, dostali slovo též hosté: paní Markéta Kučerová (zástupkyně Nedoklubka) a pan Ing. Ondřej Málek (mostecký radní a zastupitel), který rozlosoval dvojice závodnic v kategorii maminek.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:
Maminky:
1. místo: Eva Fejfárková (č. 44)
2. místo: Lenka Hlavová (č. 43)
3. místo: Lucie Šindelářová (č. 46)

Tatínci:
1. místo: Jan Žárský (č. 49)
2. místo: Ondřej Vopat (č. 51)
3. místo: Jiří Lhoták (č. 37)

Rodiny:
1. místo: Poulovi (č. 45)
2. místo: Štichovi (č. 38)
3. místo: Adamcovi (č. 57)

Vítěz hlavní ceny od firmy Kočárky Beruška:
Michal Belej + Karin Seifertová - startovní číslo 53.

Celkem závodilo 22 maminek, 15 tatínků, 12 rodin a 13 dětí na odrážedlech, s panenkou v kočárku apod.

Pro organizaci Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí, bylo vybráno díky štědrosti závodníků 1.720 Kč. Více o mosteckém Nedoklubku: Nedoklubko Most - Facebook.


Úplná fotogalerie (děkujeme všem, kteří se focení ujali):
Rajče.net (komplet foto) příp. i na FB (stejné fotky): FB - fotoalbum 1. část
FB - fotoalbum 2. část
FB - fotoalbum 3. část
FB - fotoalbum 4. část

Reportáž: Most Expres pro FB města Mostu.

Partneři, sponzoři a spolupracující organizace:
logo KPmM SIAD Ústecký kraj MPSV Fromin Sportovní hala
Strollering Most, Chomutov,
Fotografování Tereza Pecháčková,
15. základní škola Most.

Celostátní patneři Závodů kočárků: ZDE.

Aktivity projektu Krušnohorské centrum pro rodinu – RC Barborka podporuje Ústecký kraj, MPSV z dotačního programu Rodina, město Most, Hudebniny Tymos Most a SIAD Czech.