zapati

Kde nás najdete?

V Mostě v ulici Karla Marxe č.p. 798 (bývalá mateřská škola).
popis cesty »»»

objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most
objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most

Fotogalerie

4. ročník programu Procter&Gamble pro mateřská centra zná své vítěze

Jedním ze dvou úspěšných zástupců ústeckého kraje je i mostecké mateřské centrum Barborka, jenž provozuje Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s., a které bylo podpořeno při žádosti o nadační příspěvek Nadace VIA z prostředků programu "Procter&Gamble pro mateřská centra".

Před dvěmi měsíci byl vyhlášen dotační program pro mateřská centra, která jsou zapojena do celostátní Sítě mateřských center. Ze všech podaných projektů, které do daného termínu podala mateřská centra z celé České republiky, hodnotící komise rozhodla o podpoře 23 z nich. Jedním ze schválených byl i projekt "Rozvoj MC Barborka", jenž Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s. začne realizovat od listopadu 2007 do konce dubna příštího roku. Aktivity tohoto projektu jsou zaměřeny především na matky s dětmi žijící na mosteckém sídlišti. Pro maminky a děti je připravena řada přednášek - např. dětské nemoci a očkování, výchova dětí apod. nebo ekologická výchova pro nejmenší. Děti z mateřského centra Barborka přijdou také společně s maminkami podpořit a udělat radost dětem z Dětského domova v Mostě, dále navštíví mostecký hospic, babičky a dědečky z domova důchodců či jiná mateřská centra v okolí.
Druhým zástupcem ústeckého kraje byl projekt Oblastní charity Ústí nad Labem, jenž má název "Vybudování keramické dílny".


Tento projekt je podpořen z prostředků společnosti Procter&Gamble.

Nadace Via