zapati

Kde nás najdete?

V Mostě v ulici Karla Marxe č.p. 798/7 (bývalá mateřská škola - jesle).

MAPY.CZ »»»
Popis cesty »»»

objekt KCR z Marxovy ulice
objekt KCR z Marxovy ulice
Prohlídka našich prostor»»»

Co pro nás můžete udělat?

Pokud se Vám naše zaměření líbí, můžete nám nabídnout svoji pomoc nebo finanční podporu.
Více o možnostech naší podpory »»»

GIVT.cz

Spolu pro MC

Kdo nás podporuje?

Pravidelně aktualizovaný seznam těch, bez kterých bychom nemohli realizovat aktivity, které děláme.
více »»»

děti

Jak jste byli u nás spokojeni? Svůj anonymní názor můžete vyjádřit zde (krátký dotazník, pouze zaškrtávání 7 otázek) Spokojenost klienta (dotazník Survio). Děkujeme za všechny podněty.

Nabízíme nově možnost pronájmu herny a zahrady k oslavám vašich dětí! Více info ZDE

Facebook - KCR Most - MC Barborka - aktuality, zajímavé odkazy, články...

Novinky

Pozvánka - Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme u příležitosti kampaně Říjen pro NNO, pořádané v rámci Komunitního plánování města Mostu na Den otevřených dveří v Mateřském centru Barborka, a to v pondělí 15. 10. 2018. Bude pro Vás připravená prohlídka našich prostor, seznámení s naší historií a našimi aktivitami, mnoho různých hraček pro Vaše děti apod. Vstup zdarma.

Změny v novém školním roce

Od 10. 9. 2018 pro Vás budou opět připravené pravidelné Kluby rodičů - pondělní a čtvrteční setkávání rodičů s dětmi (převážně ve věku 0 - 3 roky). Od 1. 9. je možné objednat si konzultaci s Mgr. Vandou Ernestovou (tel. 774 406 654) - pedagogika, psychologie, péče o děti a nemocné osoby, vztahy, sociální oblast - více v Programu akcí. Novou kontaktní osobou je Karolína Cabadajová, DiS. - tel. 737 963 261.


Změny - prázdniny!!

Do konce prázdnin bude MC Barborka zavřené.


Výroční zpráva za r. 2017

Věděli jste, že nedostatečná a nedůsledná výchova rodičů, neúplnost či nefunkčnost rodin atd. jsou hlavní příčinou delikvence mládeže? Nejen o tomto problému, se kterým mohou pomoci právě mateřská centra (jako to naše - Barborka) pojednává výroční zpráva našeho centra... (pdf dokument).

Ekohrátky - pohádkový maraton

Srdečně zveme všechny rodiče s dětmi cca předškolního věku (není podmínkou) k pohádkovému předprázdninovému maratonu v rámci další série Ekohrátek - viz Program akcí (Koblížek, Červená karkulka, Mach a Šebestová, Boudo, budko) - jednorázové akce.

Změny - důležité!

Z finančních důvodů jsou do odvolání zrušeny středeční a čtvrteční odpolední programy (předškoláci, výtvarka-grafomotorika, klub rodičů s dětmi). Zůstává zatím pouze pondělní klub rodičů s dětmi od 9 do 12 hodin. Poradenské aktivity odborníků bohužel také nemůžeme nabízet. Děkujeme za pochopení.

Závody kočárků 2018

Letošní ročník závodů kočárků skončil úspěšně - počasí bylo krásné (možná až moc :-)), závodníků tak akorát, bohatý doprovodný program, bohatá "strollbola"... Podívejte se sami... Více info ZDE.

Změna

V pondělí 14. 5. 2018 bude MC Barborka zavřené.

Závody kočárků Most 2018 se blíží!

Právě o svátku matek v neděli 13.5.2018 propuknou Závody kočárků. I vy můžete být u toho! Od 14 hod. začínáme doprovodným programem a registrací závodníků (i předem registrovaní se musí nahlásit v místě konání, avšak mají přednost před ostatními - hlaste se předem). Více info ZDE.

Změny - důležité!

Do odvolání jsou zrušeny středeční a čtvrteční odpolední programy (předškoláci, výtvarka-grafomotorika, klub rodičů s dětmi). Zůstává pouze pondělní klub rodičů s dětmi od 9 do 12 hodin. Výjimkou bude pouze úterý 24.4. od 14,30 hod. - povídání o zelených potravinách a středa 25. 4. 2018 (pouze za příznivého počasí) - Čarodějnický rej (pouze pro přihlášené). Poradenství odborníků je pozastaveno.

Závody kočárků Most 2018

V neděli 13.5.2018 (Den matek) opět pořádáme na Šibeníku v Mostě (ul. Jiřího z Poděbrad, 50.5035000N, 13.6450000E) Strolleringové® Závody kočárků 2018 ve sportovní chůzi. V 15 hodin odstartují tyto závody na desítkách míst nejen po celé ČR. I vy můžete být u toho! Více info ZDE.

Změny - čtvrtek 29.3.2018

Ve čtvrtek 29.3.2018 a o velikonočním pondělí bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Změny - jarní prázdniny

I o jarních prázdninách tentkrát bude otevřeno - pouze však v pondělí a čtvrtek (herny pro rodiče s dětmi). Ve středu bude zavřeno.Změny - zavřeno

Omlouváme se, ale kvůli nemoci bude celý týden od 12. do 17.2.2018 zavřeno.8.2.2018 zavřeno!!!

Omlouváme se, ale kvůli nemoci bude ve čtvrtek 8.2.2018 zavřeno.Změna 5. a 12.2.2018!!!

Pozor - v pondělí 5. a 12.2. bude dopolední herna zavřená. Pokud chcete, můžete si domluvit (předem) náhradní, ovšem odpolední termín (úterý, pátek). Pokud se nechcete domlouvat předem, máme pro vás (a děti cca do 4 let) otevřeno pravidelně i ve čtvrtek odpoledne.

Změna 17.1.2018!!!

Pozor - ve středu 17.1. Školička a Šikovné ručičky nebudou (pro nemoc). Děkujeme za pochopení.Služby MC Barborka v r. 2018

Od ledna 2018 máme pro vás otevřeno jako obvykle (pozor však na změnu ve dni konání Školičky a Šikovných ručiček - od prosince 2017 byly přesunuty na středy). Omezení - vzhledem k čekání na výsledky dotačních řízení - je však dočasně v poradenství prorodinné pracovnice Mgr. Vandy Ernestové.

Aktualizovaná fotogalerie

Podívejte se na foto z akcí: Vánoční nadílka a Vánoční vyrábění, Říjen pro neziskovky, Den otevřených dveří aj. Více ve Fotogalerii.


Info pro účastníky Vánoční nadílky

„Vánoční nadílka“, tj. vánoční tvoření a zvyky spojené s vánoční nadílkou (středa 13.12.2017, jen pro předem přihlášené, kterým jsme potvrdili účast). Akce je vhodná pro děti, které s dopomocí dokáží trochu vyrábět. Budete si s dětmi moci vytvořit vlastní vánoční ozdoby, stočit svíčku z včelího vosku, rozbalit dárek pod stromečkem (každý přinese sebou drobný dárek pro své dítě v hodnotě do 100,-, označený jeho jménem a zabalený). Zapálíme prskavky, zvonkohru, zazpíváme si koledu/y (natrénujte s dětmi „Nesem vám noviny“) apod. Vstupné 50,-/rodinu + přiměřené množství vánočního cukroví (dle počtu osob zúčastněných z vaší rodiny) ke společnému posezení + již zmiňovaný dárek/dárky (podle počtu vašich dětí). Svařené víno, čaj, a kávu zajistíme my - auta nechte doma, abyste mohli pít svařáček .-).
V PŘÍPADĚ, ŽE JSTE SE NAHLÁSILI A NEMŮŽETE PŘIJÍT, PROSÍME O VČASNOU OMLUVU - ZÁJEMCŮ JE HODNĚ. Děkujeme.

Aktuality

Čtvrteční Klub rodičů přeci jen ještě bude, avšak do konce roku už jen 30.11. a 7.12.2017 (16. a 23.11. bude zavřeno). Po předchozí domluvě je však stále možné využít k návštěvě našeho mateřského centra i jiné dny, např. pondělky po 16,30 hod., úterky ccca 12,30 - 16,00, středy 12,30 - 18,00 či pátky 12,30 - 17,00 (vždy nutno domluvit předem). Změny budou též v programu Školička a Šikovné ručičky - od prosince budou opět probíhat každou středu. Jelikož ale jsou na 6.12. a 13.12. naplánovány mimořádné akce (viz Program akcí či infomaily těm, kteří se k jejich odběru přihlásili), je nutné se na ně přihlásit předem (a nezapomenout se včas odhlásit, pokud nakonec nemůžete přijít .-)). Ve středu 20.12. již tyto dva naposled zmiňované programy nebudou (až zase po Novém roce).

Čtvrteční program

Z provozních důvodů čtvrteční Kluby rodičů až do konce roku nebudou probíhat. Po Novém roce budou obnoveny. Po předchozí domluvě je možné využít k návštěvě našeho mateřského centra i jiné dny (pouze odpoledne, od 13 do cca 18 hod.) - středy či pátky. Děkujeme. za pochopení.


Změna 26. 10. a 2. 11. 2017!!!

Pozor - ve čtvrtek 26. 10. 2017 a 2. 11. 2017 bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Oslava - pozvánka

Srdečně zveme na oslavu narozenin našeho Mateřského centra Barborka. K vidění bude hasičské auto a pohádka v podání Divadla rozmanitostí, k zakousnutí dort a jiné dobroty, k rozbalení dárky pro "Barborku" a k hraní mnoho zajímavých i naučných her. Více v pozvánce ke stažení (JPG).

Říjen pro NNO - pozvánka

Jako i v minulých letech, i letos umožnilo město Most prezentaci neziskových organizací v prostorách magistrátu (po celý říjen), stejně jako prezentační akci neziskovek v OC Central (19.10.2017). Celá kampaň na jejich podporu začala slavnostním zahájením... pokračování a naše akce (pozvánky) zde.

Ekohrátky "Malíři" - pozvánka

Další díl Ekohrátek, které se uskuteční v sobotu 21. 10. 2017 mezi 15. a 18. hodinou je opět připrave! Plátno, stojan, štětce a palety - vše už čeká na malé malíře. Vytvoříme společný obraz i menší obrázky, které si budete moci odnést domů, k dispozici bude opět i spousta hraček a zábavy. Především předškoláčci si ani nevšimnou, že nenásilně procvičují vše, co potřebují do školy... V případě příznivého počasí bude opět možnost opéci si vlastní buřtíky. Více info v pozvánce ke stažení (JPG)

Změna 7. 9. 2017!!!

Pozor - ve čtvrtek 7. 9. 2017 z provozních důvodů nebude otevřená odpoledí herna. Děkujeme za pochopení.
Ekohrátky "Šikulové" - pozvánka

V sobotu 23. 9. 2017 mezi 15. a 18. hodinou se těšíme na všechny tvořivé děti a jejich rodiče. Vyrobíme si totiž vlastní svíčku z včelího vosku a odlijeme či vykrojíme glycerínová mýdla. Nádavkem si užijete zajímavou zábavu a děti si navíc leccos procvičí hlavičkou či rukama - máme mnoho zajímavých a nových hraček. Budete moci také opéci vlastního buřta (pokud to počasí dovolí) a pobýt na čerstvém vzduchu na naší zahradě.
Více info v pozvánce ke stažení (JPG)

Novinky - změny v novém školním roce!!!

Pozor - od 1. 9. 2017 (resp. od 5. 9.) se mění obvyklý den konání Školičky a Šikovných ručiček. Budou každé úterý v obvyklém čase.

Více info v programu ke stažení (JPG)

Cvičení fitMAMI ukončeno

Cvičení s Radkou Nemčekovou bylo v polovině srpna 2017 na její přání ukončeno. Děkujeme jí za její elán a rady, které předala mnoha maminkám a někdy i tatínkům!Poděkování

Velmi děkujeme firmě Speciální stavby Most spol. s r.o. za finanční příspěvek našemu Mateřskému centru Barborka a slečnám Tereze Kadárové a Michaele Houdkové za grafické práce prostřednictvím darovacího portálu Um sem um tam pro účely propagace našeho centra (obrázek a šablony na pozvánky, webové stránky, výroční zprávu apod.).

Vydali jsme výroční zprávu

Věděli jste, že nedostatečná a nedůsledná výchova rodičů, neúplnost či nefunkčnost rodin atd. jsou hlavní příčinou delikvence mládeže? A že Ústecký kraj je na prvním místě z krajů ČR v počtu řešení výchovných problémů mládeže, přičemž více než polovina... Více ve fotogalerii ZDE.

Dotazník spokojenosti klientů

Jak jste byli u nás spokojeni? Svůj anonymní názor můžete vyjádřit zde (krátký dotazník, pouze zaškrtávání 7 otázek) Spokojenost klienta (dotazník Survio).